SCROLL: BRUK PILTASTER ELLER DATAMUS

LYTTESENTER


LYTT I WEBSPILLER LYTT I MEDIAPLAYER LYTT I RADIOPLAYER
Brukerstøtte

Du kan lytte til våre kanaler via datamaskiner, nettbrett, mobiltelefoner og nettradioer på et stort antall plattformer og fra en rekke leverandører.

Hva trenger jeg for å lytte til nettradio?
For å spille av lyd trenger du følgende:
– Internettforbindelse
– Nyere nettleser
– Lydkort/høyttaler/hodetelefoner


Vi anbefaler brukere å installere den nyeste versjonen av nettleseren og de siste sikkerhets- og forbedringspakker til avspillingsenheten som nettleseren kjøres på. Din avspillingsenhet må støtte lydformatene aac eller mp3.

Om du ønsker å spille av lydstrømmene våre i et annet program enn en nettleser, kan du benytte direkte lenke til strømmen vår. Den finner du merket som «Lytt i Mediaplayer»-knappen lenger opp.

Hva gjør jeg hvis jeg ikke får lyd?
Se gjennom alle punktene ovenfor, og sjekk følgende:

* Se til at høyttalerne eller hodetelefonene er riktig tilkoblet. Dette kan testes ved å forsøke en annen lydkilde, eks. en cd-plate eller en mp3 fil

* Se til at du har skrudd på høytalerne, eller ikke har satt lyden på datamaskinen eller telefonen din til dempet.

Hva gjør jeg hvis lyden hakker eller stopper opp?
Hvis lyden hakker, kan det være at du har en litt for treg linje til å høre på nettradioen, eller at du kjører andre programmer som bruker for mye av din Internettilkobling. Se til at du har nok nedlastningshastighet til rådighet.

Det er også en mulighet for at det er påkoblet for mange samtidige brukere av nettradiotjenesten. Dersom du opplever hakket lyd over lengre tid, kan du forsøke å koble til en av våre andre servere.

HjemNyheterAktuelt lokaltDugnad for å sikre fritidstilbud til flere barn og unge i Tysvær

Dugnad for å sikre fritidstilbud til flere barn og unge i Tysvær

Tirsdag 28. oktober inviteres det til en dugnad på Tysværtunet kulturhus. Målet er å få flere perspektiver og forslag til hva de kan jobbe videre med for å nå målet om at alle barn og unge i Tysvær skal få mulighet til å gå på minst en fritidsaktivitet. De har også hatt en lignende samling med barn og unge for å høre hva de ønsker.

På dugnaden inviteres alle i Tysvær som kort oppsummert har noe med barn og unge i kommunen å gjøre. For eksempel foreldre, lærere, folk som jobber i PPT, barnevernet, idrettslag, busselskap eller kulturskolen, forteller Mari O. Nymoen. Hun er prosjektleder i «Sammen om aktivitet for alle». Lene Ristesund er blant de påmeldte. Hun er bærekraftsansvarlig i Assist Norge. 

Del på:
Rangér denne artikkelen

Monica Thorsen er journalist og programleder i Radio 102.

monica.thorsen@radio102.no